poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Celtics przegrywają. Rondo wyrzucony z parkietu.

Atlanta Hawks pokonał u siebie Boston Celtics 83:74. W ostatniej minucie spotkania wyrzucony z parkietu został Rajon Rondo.

Celtics do meczu przystąpili bez Allena, który nie zdążył wyleczyć kontuzji. Problemem Celtów na pewno była strasznie okrojona ławka, rezerwa zdobyła w meczu tylko 4 punkty, stąd 2 weterani Pierce i Garnett grali ponad 40 minut. Hawks zdobyli przewagę w pierwszej kwarcie i kontrolowali spotkanie aż do ostatniej odsłony, kiedy za odrabianie strat wzięli się Rondo z Garnettem i niewidoczny przez całe spotkanie Pierce.  Na 41 sekund przed końcem meczu przy stanie 74:78 dla Hawks wyleciał z parkietu Rondo za sprzeczanie się i zniewagę sędziego. Celtics już nie potrafili zdobyć żadnego punktu, natomiast Hawks dołożyli jeszcze 5.

Najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy był Josh Smith z 22 punktami. Natomiast po stronie Celtów Rajon Rondo (11 asyst) i Kevin Garnett(12 zbiórek) z 20 punktami.